Fundacja Trzy Bramy

Bartosz Bajer

Fundator, PREZES ZARZĄDU

Ukończyłem studia filozoficzne na Wydziale Nauk Społecznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Obszarem moich szczególnych zainteresowań było i jest zgłębianie rozmaitych nurtów duchowych z pogranicza filozofii i religii. Praktykuję medytację od 1999 roku – w pierwszych latach były to medytacje gnostyczne, później w tradycji soto zen i vipassana. Od 2018 praktykuję w tradycji wietnamskiego mistrza zen, Thich Nhat Hanha. Uzupełnieniem mojej praktyki jest ukończenie studiów podyplomowych na SWPS – Studia uważności i współczucia. Jestem w trakcie szkolenia nauczycielskiego kursów medytacji uważności MBLC (Mindfulness Based Living Course).

Jestem trenerem empatycznej komunikacji i z pasją propaguję Porozumienie bez Przemocy Marshalla Rosenberga. Po wielu szkoleniach staram się wcielać je w życie, a także przekazywać je innym – do zawodu trenera przygotowywałem się  w Szkole Trenerów Komunikacji opartej na Empatii.

Bardzo ważna dla mnie jest również kwestia dobrostanu zwierząt i całej planety, a podejście Głębokiej Ekologii jest mi bardzo bliskie. Jestem absolwentem Szkoły Integralnej Ekopsychologii, aktywistycznie udzielałem się w Stowarzyszeniu Otwarte Klatki na rzecz zmiany sytuacji zwierząt hodowlanych.

Na co dzień jestem opiekunem adoptowanej suczki Sati.

Maria Sitarska

WicePREZESka ZARZĄDU

Z pierwszego wykształcenia jestem filolożką po filologii polskiej w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych (MISH). Z drugiego, psycholożką (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu) oraz psychoterapeutką (w mojej pracy łączę myślenie systemowe z podejściem skoncentrowanym na współczuciu – Comppassion-Focused Therapy oraz kontekstem ekologicznym – ekoterapią. Z najważniejszych dla mnie szkoleń, ukończyłam całościowe 4-letnie szkolenie w Wielkopolskim Towarzystwie Terapii Systemowej (jestem w procesie certyfikacji), a także certyfikowany kurs Terapii Skoncentrowanej na Współczuciu oraz domykam proces certyfikacyjny w ramach kursu Ekoterapii. Jestem również absolwentką Szkoły Integralnej Ekopsychologii.

W pracy terapeutycznej i warsztatowej pracuję z ludźmi i jednocześnie na rzecz dobrostanu wszystkich żyjących istot i Ziemi, jako naszego wspólnego domu. Tak też rozumiem myślenie systemowe poszerzone o kontekst ekologiczny. Tak też rozumiem praktykę współczucia.

Przez wiele lat współtworzyłam Centrum wspierające najstarszych mieszkańców i mieszkanki Poznania. Prowadziłam grupy seniorskie w ramach uniwersytetu trzeciego wieku, wspierałam osoby chorujące przewlekle i terminalnie w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Poznaniu. W historii mojego zaangażowania zawodowego i społecznego było też miejsce na asystę w prowadzeniu Kursów Redukcji Stresu w oparciu o Uważność (MBSR), jak również wspieranie osób uchodźczych w ramach działań kolektywu Humans of Aleppo, współpraca z organizacją wspierającą osoby LGBTQIAP+, a także autorskie spotkania dla społecznych osób rodzicielskich (zwanych czasem macochami).

Współredaguję portal propagujący wiedzę o psychologii i psychoterapii – opsychologii.pl. Od czasu do czasu przetwarzam doświadczane życie w poezję.

Praktykuję uważność i współczucie na ścieżce wietnamskiego mistrza zen, Thich Nhat Hahna.